Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Грушанська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04326626) був реорганізований і увійшов до складу Могилів-Подільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія сіл Грушанської сільської ради


Село Грушка. Назва села походить від слова груша.На початку села росла велика груша, єдине фруктове дерево в селі і тому село назвали Грушка, яке було засноване в ХУІІст. В 1905 р. було побудовано церкву, трохи пізніше початкову школу, контору колгоспу, сільську раду. В 60-х роках побудовано клуб, нове приміщення контори та молочно-товарної ферми. У 80-х роках побудовано приміщення дитячого садка. В даний час в селі працює ФАП, сільська рада,магазини,відділення зв’язку, навчально-виховний комплекс (школа та садок), сільський клуб, бібліотека. На території села знаходяться землі запасу, резервного фонду, водного фонду, земельні ділянки (паї). Загальна площа села складає 238,9 га землі, населення становить 355 чол.

 

Село Слобода-Шлишковецька розташоване в мальовничій долині невеличкої річки Рублянка на пн.сх. в 18 км від районного центру Могилів-Подільського.

Його історія сягає в сиву давнину, хоч саме село виникло порівняно недавно, десь в кінці ХУІІ ст., як виселок на «Слобода» з с.Шлишковевець і с.Грушки.

На територію села переселялись селяни з сіл Шлишковець, Грушки та ін. Про те,що село складалось з переселенців свідчить те, що в селі було багато різних прізвищ. Село виникло біля поштового шляху з Могилів-Подільського на Ямпіль і складалось з кількох хат і корчми. Населення майже все було неписьменним. І тільки в 1886р. в селі було відкрито церковно-приходську школу, яка довгий час знаходилась в селянських будинках.

З року в рік населення зростало. За даними книги «Населенные места Подольськой губернии» в с.Сл.-Шлишковецька в 1905р. налічувалось 163 двори і 948 жителів.

В 1920р. в селі було утворено сільську раду, в 1925р. в селі формується перша комсомольська група, з 1926р. в селі починає діяти партійна група, також створюється машине товариство.В 1928р. було створено в селі товариство по спільному обробітку землі, в 1930р. в селі було утворено колгосп, в 1931р.було організовано Могилів-Под. МТС, в 1940р. в Сл.-Шлишковецькій було збудовано типове двоповерхове приміщення школи, в 1938 р. було побудовано і здано в експлуатацію Будинок культури.

В селі було організовано медичне обслуговування і в 1935р. було відкрито медичний пункт, а в 1940р. збудовано дільничну лікарню, в 1967 р. - дитячий садок, приміщення контори, нове приміщення ферми.

В даний час в селі знаходиться дільнична лікарня, середня школа, магазин, бібліотека, БК.

Загальна площа села складає 141,6 га землі, населення становить 400 чол.

 

Село Садки. Назва села походить від слова садки,яких тут було дуже багато і славились вони своїми міцними деревами і смачними плодами.Своїм корінням село Садки сягає в давнину ХІІ-ХІУ ст. Славилось село гончарством, землеробством та винокурнею,де перероблялися фрукти садів та винограду.В кінці ХУІІІ на початку ХІХ ст. збудовано церкву, яка діє до цих пір. До 1917 р. працювала початкова школа, в 1938р. - семирічка,яка була до 1964 р. реорганізована в початкову, а з 1964 р. у восьмирічну. В даний час в селі працює Садецька ЗОШ 1-11ст., ФАП, сільський клуб, бібліотека, магазини, кіоск, ФГ "Вільне”, ФГ “Різдвяне Параконних”. Загальна площа села становить 145,0 га землі, населення складає 280 чол. Село живе своїми традиціями.

 

Село Вільне. Село засноване в 1927р., сюди переселились люди з с.Садки та Грушки. Це малесеньке село, тут проживає всього 50 чол. в основному пенсіонери. Колись тут був сільський клуб, бібліотека, магазин, медпункт, зараз все це не працює. Загальна площа села становить 50,7 га землі.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *